Kontakt | Mapa witryny | Szukaj
Strona główna Sondy planetarne Sondy księżycowe Satelity ziemskie
Układ Słoneczny
Ziemia z orbity
Słownik
Tutaj zgromadzono linki do najciekawszych serwisów internetowych poświęconych astronautyce. Znalazło się tutaj kilka stron polskojęzycznych, jednak zdecydowana większość to strony angielskojęzyczne.
    Strony polskie
Loty kosmiczne Loty kosmiczne
Znakomita strona Waldemara Zwierzchlejskiego i Macieja Stołowskiego poświęcona astronautyce. Szczególnie warto zwrócić uwagę dział Loty załogowe.
Centrum Badań Kosmicznych Centrum Badań Kosmicznych PAN
Strona jak do tej pory jedynej, liczącej się w świecie, polskiej instytucji zajmującą się astronautyką i badaniami kosmosu. W Centrum powstało około 50 przyrządów wyniesionych w przestrzeń kosmiczną na pokładach rakiet, satelitów i sond kosmicznych.
Polskie Biuro ds. Przestrzeni Kosmicznej Polskie Biuro ds. Przestrzeni Kosmicznej
Biuro to zostało powołane do życia 12 października 2001 roku decyzją Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Celem działalności Biura jest wspieranie rozwoju sektora kosmicznego w Polsce.
    Strony zagraniczne
NASA National Aeronautics and Space Administration (NASA)
Strona największej, najlepiej opłacanej (i chyba najbardziej biurokratycznej) agencji kosmicznej na świecie. Amerykańska Agencja Kosmiczna to jednak niewątpliwy lider zarówno w dziedzinie lotów załogowych jak i bezzałogowych.
ESA European Space Agency (ESA)
Strona Europejskiej Agencji Kosmicznej zrzeszającej osiemnaście państw członkowskich (ostatnio dołączyły Czechy), trzy kraje na prawach ECS (w tym Polska) oraz cztery kraje współpracujące.
JAXA Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA)
Strona Japońskiej Agencji Kosmicznej. Japonia wystrzeliła kilka udanych sond kosmicznych i obserwatoriów. Obecnie na orbicie Księżyca znajduje się sonda Kaguya (SELENE).
ISRO Indian Space Research Organisation (ISRO)
Strona Indyjskiej Agencji Kosmicznej. Obecnie Indie przy współpracy z innymi krajami przygotowują wyspecjalizowany orbiter księżycowy.
CNSA China National Space Administration (CNSA)
Strona Chińskiej Agencji Kosmicznej. Chiny jako trzeci kraj na świecie opanowały technologię załogowych lotów kosmicznych. Obecnie mają ambitny plan eksploracji Księżyca.
Rosaviakosmos Russian Aviation and Space Agency (Rosaviakosmos)
Rosyjska Agencja Kosmiczna powstała w 1992 roku i formalnie stała się spadkobierczynią radzieckich dokonań w zakresie podboju przestrzeni kosmicznej.
Spaceflight Now Spaceflight Now
Jeden z najlepszych serwisów astronautycznych w sieci. Najnowsze wydarzenia, opisy, raporty, relacje "na żywo", archiwum, sklep internetowy, sekcja tylko dla zarejestrowanych użytkowników itp.
NSSDC NSSDC - Master Catalog Display Spacecraft
Prawdziwa encyklopedia astronautyki - został w niej skatalogowany i opisany chyba każdy pojazd kosmiczny (zarówno załogowy jaki i bezzałogowy).
Spacetoday.net Spacetoday.net
Kolejna bardzo dobra witryna poświęcona astronautyce (i nie tylko). Można tam znaleźć rozległy system odnośników do stron na całym świecie.
Data ostatniej aktualizacji: