O serwisie


O mnie

Mam na imię Wojtek, jednak w Sieci posługuję się pseudonimem Iapet. Astronomia i astronautyka interesowała mnie zawsze. Jednak prawdziwego bakcyla złapałem jednak wiosną 1997, kiedy na naszym niebie zagościła kometa Hala-Boppa a ja kupiłem swój pierwszy numer "Wiedzy i Życia. Jednak dopiero od siedmiu lat szczególnie pogłębiam swoją pasję tworząc serwis MISJE SOND KOSMICZNYCH.

Dla kogo jest ten serwis?

Serwis "Misje sond kosmicznych" powstał z myślą o wszystkich użytkownikach internetu. Szczególnie polecany jest miłośnikom astronomii, astronautyki, kosmonautyki, a zwłaszcza entuzjastom bezzałogowych badań Układu Słonecznego. O ile o astronomii można w języku polskim można znaleźć sporo informacji, wiele o astronautyce i kosmonautyce - o tyle informacje o sondach kosmicznych pojawiają w serwisach informacyjnych tylko w przypadku jakichś spektakularnych sukcesów bądź sromotnych porażek.

Nieco historii

Serwis ten powstał w lutym 2007 roku. Najpierw była to niepozorna witryna złożona z kilku stron, jednak w ciągu kolejnych kilku, kilkunastu miesięcy powstało ich kilkadziesiąt (a później i kilkaset). Serwis ciągle ewoluował (i czyni to nadal), pojawiały i znikały kolejne działy, powstawały i upadały koncepcje jego dalszego rozwoju. Pierwsza gruntowna modernizacja serwisu miała miejsce w lipcu 2009 roku, wówczas to zupełnie zmieniono układ strony i grafikę serwisu.

Serwis w obecnym kształcie (wersja kodu 4.0) został uruchomiony 5 lipca 2018 roku.