sondy kosmiczne

O SERWISIE

Dla kogo jest ten serwis?

Serwis "Misje sond kosmicznych" powstał z myślą o wszystkich użytkownikach internetu. Szczególnie polecany jest miłośnikom astronomii, astronautyki, kosmonautyki, a zwłaszcza entuzjastom bezzałogowych badań Układu Słonecznego. O ile o astronomii można w języku polskim można znaleźć sporo informacji, wiele o astronautyce i kosmonautyce - o tyle informacje o sondach kosmicznych pojawiają w serwisach informacyjnych tylko w przypadku jakichś spektakularnych sukcesów bądź sromotnych porażek.

Nieco historii

Serwis ten powstał w lutym 2007 roku. Najpierw była to niepozorna witryna złożona z kilku stron, jednak w ciągu kolejnych kilku, kilkunastu miesięcy powstało ich kilkadziesiąt (a później i kilkaset). Serwis ciągle ewoluował (i czyni to nadal), pojawiały i znikały kolejne działy, powstawały i upadały koncepcje jego dalszego rozwoju. Gruntowna modernizacja serwisu miała miejsce w lipcu 2009 roku, wówczas to zupełnie zmieniono układ strony i grafikę serwisu.

Serwis w obecnym kształcie (wersja kodu 3.0) został uruchomiony 1 października 2013 roku. Ze względu na znaczną liczbę stron w serwisie (ponad 600), w nowej oprawie znalazły się na razie tylko najważniejsze strony serwisu. Pozostałe (w wersji: 2.4) nadal będą ogólnie dostępne i będą stopniowo przenoszone do nowej wersji.

Docelowo - około sierpnia 2014 - serwis zostanie przeniesiony na jedną z platform CMS. Zarówno sama platforma (być może WordPress) jak i hosting nie została jeszcze wybrana.


Kontakt
• O serwisie
Newsletter
Księga gości

Mapa serwisu
Zasady korzystania z serwisu
• Misje sond kosmicznych 2007-2013
• Data ostatniej aktualizacji: 16 września 2013